AKTUALNOŚCIWesołych Świąt !
19.12.2006
Niech nadchodzace Swieta Bozego Narodzenia beda dla Was niezapomnianym czasem spedzonym bez pospiechu, trosk i zmartwien. Niech odbeda sie w spokoju, radosci wsród Rodziny i Przyjaciól. A nadchodzacy Nowy Rok bedzie pelen pomyslnosci, radosci i spelnionych marzen zarówno tych prywatnych jak i sportowych.

Komisja BalonowaBalonowe Mistrzostwa Świata.
04.12.2006
W Japonii w miejscowości Motegi odbyły się 17te Balonowe Mistrzostwa Świata, na starcie stanęło 63 zawodników z całego świata. Po rozegraniu 28 konkurencji Mistrzem Świata został Amerykanin John Petrehn, drugie miejsce zajął jego rodak Joe Heartsill, a trzecie Uwe Schneider z Niemiec. Polacy zajęli następujące miejsca: Witek Filus 20, Bogdan Prawicki 40.Kurs teoretyczny na uprawnienie instruktora balonowego.
20.11.2006
Aeroklub Poznanski w miesiacach styczen-luty 2007 planuje organizacje kursu teoretycznego na uprawnienie instruktora balonowego. Program szkolenia obejmuje 100 godzin zajec z wszystkich przedmiotów. Przewidywana odplatnosc za kurs - 1.500 zl od osoby. Proponowany harmonogram zajec: 5-7 stycznia, 12-14 stycznia, 26-28 stycznia, 2-4 lutego, 9-11 lutego.
Wszystkich chetnych prosimy o przeslanie wstepnego zgloszenia na adres: krzysztof.maciejewski@aeroklub.poznan.pl lub faxem na nr +48 (61) 878 07 25Beata Choma zwyciężczynią zawodów w Kępnie.
15.11.2006
Dwanaście załóg balonowych uczestniczyło w rozegranych w Kępnie XII Międzynarodowych Zawodach Balonowych, które trwały od 3 do 5 listopada 2006 roku. Po wykonaniu dwóch lotów i rozegraniu czterech konkurencji zwyciężczynią została Beata Choma z Warszawy na balonie "Daewoo FSO". Drugie miejsce zajął Krzysztof Rękas z Tarnowa, a trzecie Tomasz Walawski ze Stalowej Woli.Balony w kraju kwitnącej wiśni.
08.11.2006
W Sadze odbyła się kolejna edycja Zawodów Balonowych, na starcie których stanęło 82 zawodników z całego świata. Nie zabrakło oczywiście naszych reprezentantów. Zawody rozegrane zostały w dniach 1-5 listopada br. Podczas tych dni piloci wykonali pięć lotów w trakcie których rozegrali 16 konkurencji. Ostatecznie Bogdan Prawicki był 27, Jola Matejczuk 52, Zbyszek Jagodzik 55 i Artur Dzieszkowski oraz Piotr Górny zakończyli zawody na dalszych pozycjach.
Zbliżają się Balonowe Mistrzostwa Świata.
08.11.2006
17te Balonowe Mistrzostwa Świata, odbędą się w Japonii w miejscowości Motegi w dniach 16-26 listopada br. Polskę reprezentować będzie dwóch pilotów: Bogdan Prawicki i Witold Filus. Wyniki naszych reprezentantów oraz ich rywali obserwować mozna na stronie: www.balloon2006worlds.com/index-e1.html

Pogrzeb odbedzie sie w piatek 20.10.br. o godzinie 13.30 w Zabkach pod Warszawa w kosciele Sw. Trójcy, ul. Piłsudskiego 46.Kwestionariusz Komisji Zawodniczej przy FAI.
12.10.2006
Komisja zawodnicza przy Komisji Balonowej FAI po tegorocznym posiedzeniu, które odbyło się w Dmitrowie w Rosji przygotowała kwestionariusz dla wszystkich pilotów z prośbą o jego wypełnienie i wysłanie na adres mailowy bądz pocztowy (oba adresy podane są na końcu kwestionariusza) oraz kopię na adres sekretarza naszej Komisji Balonowej. Kwestionariusz który możecie znaleźć poniżej ma na celu zdobycie informacji o jak największej liczbie zawodników z danego kraju nie tylko o pilotach startujących w Mistrzostwach Świata czy Europy oraz ich opinię na temat rodzaju rozgrywanych zawodów i konkurencji.
Pobierz kwestionariusz - kliknij tutaj.Bartek Nowakowski zwycięzcą XV Balonowego Pucharu Leszna.
10.10.2006
W dniach 05-08 października odbyła sie XV edycja Balonowego Pucharu Leszna. Na starcie zgromadziło się 25 pilotów z Litwy, Łotwy i Polski w tym 3 panie. Podczas tegorocznej imprezy warunki pogodowe niestety nie były sprzyjające i nas nie rozpieszczały. Silne wiatry wymagały od pilotów olbrzymiej koncentracji, siły i odwagi. Jednakże udało się wykonać trzy loty podczas których zawodnicy walczyli w jedenastu konkurencjach.
Zwycięzcą został Bartek Nowakowski z Włocławka wyprzedzając Valerija Machnorylova z Litwy i Bazylego Dawidziuka z Białegostoku. Zawody w Lesznie zaliczały się do Balonowego Pucharu Polski i były jednocześnie jego tegorocznym finałem.Kurs teoretyczny na pilota balonowego.
27.09.2006
Aeroklub Lubelski w Radawcu zaprasza zainteresowanych na teoretyczny kurs balonowy prowadzony w trybie stacjonarnym. Wykłady metodą weekendową w liczbie 50 godzin lekcyjnych rozpoczną się 21.10.2006 r. Planowane zakończenie kursu 04.11.2006r.

Koszt - 750 zł płatne przelewem na konto Aeroklubu Lubelskiego:
Bank Polskiej Spółdzielczości, Oddział Lublin, Filia Konopnica
Nr rach.: 68 1930 1709 2002 0093 0697 0001
najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.

Dla pierwszych 10 osób, które dokonają wpłaty istnieje możliwość bezpłatnych noclegów na lotnisku w Radawcu.

Dodatkowe informacje można uzyskać: tel. 081 5030790, info@aeroklub.lublin.plWitek Filus drugi na zawodach w Debreczynie.
27.09.2006
W dniach 20-24 września br w Debreczynie odbyła się 6 edycja Balonowego Pucharu firmy MOL. Wśród 22 pilotów startujących w tej imprezie nie zabrakło naszego reprezentanta - Witka Filusa, który to zajmując drugie miejsce potwierdził swoją dobrą dyspozycję przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Zwycięzcą został Anglik Andrew Holly a trzecie miejsce przypadło przedstawicielowi Litwy Gintarasowi Surkusowi.
Wśród uczestników nie zabrakło również naszej młodzieży (Beaty Biernaczyk, Darii Dudkowiak, Radka Marciniaka oraz Grzegorza Goławskiego), która to znajdując uznanie u Mathijasa De Bruina podczas tegorocznych Mistrzostw Polski we Włocławku ponownie zajęła miejsca w Zespołach pomiarowych.Arek Iwański zwycięzcą zawodów w Koninie.
18.09.2006
W dniach 14-17 września odbyły się przedostatnie zawody zaliczane do tegorocznego Pucharu Polski. Do Konina na IV edycję Koninskich Zawodów Balonowych o Puchar Prezydenta Miasta przybyło 10 pilotów. Po wykonaniu 3 lotów i rozegraniu 12 konkurencji najlepszy okazał się Arek Iwański z Włocławka wyprzedzając dwóch leszczynian Zbyszka Jagodzika i Bogdana Prawickiego. Wyniki z zawodów oraz galerię zdjęć zobaczyć można na stronie organizatora zawodów - Centrum Szkoleniowego WIEDZA - www.cswiedza.plPosiedzenie Komisji Balonowej.
18.09.2006
22 września br o godzinie 11.00 w siedzibie Zarządu Aeroklubu Polskiego na Krakowskim Przedmieściu planowane jest posiedzenie Komisji Balonowej. Wszystkich chętnych do udziału w tym posiedzeniu serdecznie zapraszamy.Puchar Gordon Bennetta ponownie dla Belgów.
18.09.2006
W dniach 07-16 września br. odbyła się 50 edycja Pucharu Gordon Bennetta, której gospodarzem byli Belgowie. Na starcie stanęło siedemnaście drużyn z ośmiu krajów. Zwycięzcą został trzecia drużyna Balgów ( Philippe De Cock, Ronney Van Havere), drugie miejsce zajeła trzecia ekipa Niemiec, a trzecie Anglicy. Więcej informacji na temat tegorocznego Pucharu można znaleźc na stronie organizatora www.gasballon.beBalony w Nałęczowie na "piatke z plusem"
05.09.2006

W Nałęczowie odbyła się pierwsza edycja zawodow balonowych o Puchar SPA Nałęczów. Jednak piecze nad organizacją sprawował Adam Gruszecki - wieloletni organizator innych imprez balonowych. Doswiadczenie Adama pozwoliło zorganizować wspaniałą imprezę, na czas której nawet fatalnie zapowiadająca się pogoda zamieniła się z deszczowych chmur i wiatrów na słoneczną pogodę balonową!
Na starcie zawodów stanęło 23 pilotów w tym aż pięć polskich pilotek. Nie moglo również zabraknąć pilotów Litewskich oraz Węgrów. Po wykonaniu trzech lotów i rozegraniu 13 konkurencji zwycięzcą pierwszych Nałęczowkich zawodów został Bogdan Prawicki, przed Bartkiem Nowakowskim i Witkiem Filusem.
Szczegółowe wyniki na podstronie Wyniki z zawodów. Zapraszamy również do odwiedzenia strony organizatora zawodów - kliknijZbyszek Jagodzik Balonowym Mistrzem Polski na rok 2006!
23.08.2006

Włocławek był gospodarzem największej tegorocznej imprezy balonowej w kraju. Podczas pięciu dni od 16 do 20 sierpnia br. rozegrano tam XVIII Balonowy Puchar Świata Kobiet, XXII Balonowe Mistrzostw Polski oraz VIII Puchar Prezydenta Włocławka i Prezesa firmy Anwil.Na starcie imprezy stanęło 38 uczestników w tym 24 zawodników z Polski walczących o miano najlepszego w kraju, 6 pań walczących o medale w Pucharze Świata Kobiet.
Natomiast w Pucharze Prezydenta Włocławka i Prezesa firmy Anwil obok Polaków klasyfikowani byli również piloci zagraniczni w tym Litwini, Słowak, Czech, Włosi, Norweg, Węgier oraz przedstawicielka kraju kwitnącej wiśni. W trakcie trwania zawodów udało się wykonać 6 lotów podczas których rozegrano 17 konkurencji. Klasyfikacja na czele tabeli zmianiała się bardzo często i dopiero po wykonaniu ostatniego lotu i rozegraniu trzech ostatnich konkurencji najlepszym w kraju okazał się Zbyszek Jagodzik z Leszna wyprzedzając tylko lub aż o 9 punktów gospodarza zawodów Bartka Nowakowskiego, na trzecim miejscu podobnie jak w ubiegłym roku sklasyfikowany został Jurek Czerniawski z Białegostoku. Prowadzący przed ostatnim lotem Witek Filus po nieudanym locie spadł na miejsce piąte, natomiast obrońca mistrzoskiej korony Bogdan Prawicki ukończył czempionat na miejscu szóstym.
Zwyciężczynią 18 edycji Balonowego Pucharu Świata Kobiet została Ewa Prawicka z Leszna wyprzedzając utytuowaną pilotkę z Białegostoku Jolę Matejczuk oraz rozkręcającą sie z lotu na lot pilotkę z Japonii Chieko Komatsu.
Natomiast w klasyfikacji Pucharu Prezydenta Włocławka i Prezesa Anwilu najlepszy okazał się Rimas Kosciuskiewicius z Litwy, drugie miejsce przypadło Zbyszkowi Jagodzikowi a trzecie Bartkowi Nowakowskiemu. Wyniki z wyżej opisanej imprezy, galerię zdjęć oraz inne informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora www.balony.w3wl.plEwa Prawicka z Pucharem Świata Kobiet, Witek Filus drugi w Pucharze
Europy!

08.08.2006

W dniach 3-6 sierpnia odbyła sie kolejna edycja Balonowego Pucharu Europy i Pucharu Świata Kobiet. W Pucharze Eurpy udział wzieło 51 zawodników i zawodniczek, natomiast w Balonowym Pucharze Świata na starcie stanęło 13 pań. Po rozegraniu 13 konkurencji zwyciężczynią Pucharu Świata Kobiet została Ewa Prawicka zdobywając 10057 punktów, drugie miejsce zajęła Martin Besnainou z Francji 9736 punktów, a trzecie druga z Polek Jolanta
Matejczuk zdobywając 9667 punktów.
W rozgrywanym równolegle Pucharze Europy zwycięzcą został rzutem na taśme Stefan Bolze z Francji, który w ostatnim locie wyprzedził drugiego w ostateczniej klasyfikacji Witka Filusa. Trzecie miejsce zajęła M-C Brunet. Na miejscu dziewiątym i dziesiątym uplasowały sie kolejno Ewa Prawicka i Jola Matejczuk.
Za kilka dni rozpoczęcie XXII Balonowych Mistrzostw Polski.
08.08.2006

Już za kilka dni rozpoczną się kolejne Mistrzostwa Polski tym razem rozgrywane we Włocławku. Organizatorzy zapraszają na stonę internetową mistrzostw gdzie znaleźć można wszystkie niezbędne informacje www.balony.w3wl.pl oraz www.aeroklub.wloclawek.pl
XV Puchar Miasta Leszna
31.07.2006

Leszczyński Klub Balonowy zaprasza na XV jubileuszowy Puchar Miasta Leszna, który odbędzie się w dniach 05-08 października. Zawody w Lesznie będą finałową imprezą tegorocznego Pucharu Polski. Wszystkie informacje i formularz zgłoszenia w załącznikach.Loty nad Pasłękiem
25.07.2006

Tegoroczne X Świętojańskie Zawody Balonowe w Pasłęku zgromadziły na starcie 9 ekip. Sprzyjająca pogoda pozwoliła zawodnikom na wykonanie wszystkich zaplanowanych lotow i rozegranie aż 19 konkurencji. Zwycięzcą został Bartosz Nowakowski z Włocławka, który z olbrzymią przewagą wygrał z rywalami. Drugie miejsce zajął Adam Jaskólski z Konina, a trzecie Zbigniew Kosiński z Grudziądza.Zawody nad jeziorami Augustowa
24.07.2006

W dniach 20-23 lipca odbyły się I Augustowskie Zawody Balonowe o Puchar Burmistrza. Do Augustowa dotarło jedenaście ekip z Białegostoku i Leszna. Wszyscy uczestnicy zamieszkali w Hotelu Delfin w którym to między lotami mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych zarówno przez Organizatorów - Agencję "Benkowski" - Bernard Banaszyk  jak i Gospodarzy Ośrodka. Pogoda niestety jak na wiekszości tegorocznych zawodów nas nie rozpieszczała. Dlatego udało się wykonać tylko dwa loty zawodnicze i jeden wolny. Podczas lotów zawodniczych rozegraliśmy cztery konkurencje, po których zwycięzcą został Jurek Czerniawski wyprzedzając Błażeja Ćwikłę i Bogdana Prawickiego. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców Augustowa był sterowiec pilotowany przez Pawła Bamberskiego, który kilkakrotnie pojawiał się na augustowskim niebie. Teren do latania jest przepiękny ale również niebezpieczny ze wzgledu na znajdującą sie Puszczę Augustowską na wschód od Augustowa. Dlatego najlepsze kierunki wiatru byłyby z każdą domieszką wschodnich a takich w tych zawodach niestety brakowało. Miejmy nadzieję ,że w przyszłym roku wiatr i pogoda będzie bardziej litościwa i pozwoli nam na podziwianie wszystkich już uroków tego regionu.Jurek Pyza zwycięzcą w Krakowie
19.07.2006

W dniach 13-16 lipca odbyły się zawody balonowe w Krakowie, będące kolejną edycją Balonowego Pucharu Polski. Na liście startowej znalazło się 12 pilotow którzy przybyli do miasta Kraka. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe z zaplanowanych pięciu lotów zawodnicy wykonali tylko trzy podczas których rozegrali 10 konkurencji. Zwycięzcą zawodów został Jerzy Pyza z Ryk, przed Witkiem Filusem z Sosnowca i Darkiem Zarzyckim z Łodzi.Fiesta Balonowa w Wejherowie
19.07.2006
Równolegle z zawodami w Krakowie na drugim końcu Polski - w Wejherowie odbyła się trzecia edycja zawodów balonowych o Puchar Prezydenta Wejherowa oraz Grand Prix firmy ORLEX. Na Kaszuby dotarło 15 pilotów zarówno z Polski jak i z Litwy. Niestety warunki pogodowe pozwoliły na wykonanie tylko jednego lotu podczas którego piloci walczyli w dwóch konkurencjach. Ostatecznie najlepszym okazał się Romek Mikielewicz z Litwy, a na drugim miejscu znalazło się aż trzech pilotów: Maciek Gębarowski z Wejherowa, oraz dwaj Litwini - Vacek Romanowski i Rimas Kosciuskievicius. Pisząc o tym locie podkreślić należy dawno nie spotykane warunki jakie panowały podczas jego wykonania - tak dużą różnicę w  kierunkach wiatrów na tak małych różnicach wysokości rzadko ostatnio można spotkać na zawodach (wiatr przy ziemi wiał w kierunku 120stopni na 150m wiał już w kierunku około 160 a na 300 znależć można już było nawet kierunek 190)Balonowy Puchar Polski w Koninie
12.07.2006
Ośrodek Szkolenia Lotniczego Centrum Szkoleniowego WIEDZA zaprasza na IV Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Konina, które odbędą się w dniach 14-17 września 2006 r. Wszystkie informacje na temat zawodów (zaproszenie, formularz zgłoszenia, program) można znaleźć na stronie internetowej organizatora: www.cswiedza.pl.Zaproszenie do Nałęczowa
26.06.2006
Aeroklub Lubelski w Radawcu zaprasza na Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów rozgrywane w Nałęczowie k/Lublina w ramach Balonowego Pucharu Polski. Termin zawodów: 01-03 wrzesień 2006 r.
Zaproszenie: pobierz
Program pucharu: pobierzBogdan Prawicki zwycięzcą Mistrzostw Litwy
19.06.2006
Polscy piloci nie pozostali "dłużni" litewskim pilotom przeważnie wygrywającym na polskim niebie. Podczas rozegranych w miejscowości Alitus nad Niemnem Mistrzostw Litwy zwycięzcą został Bogdan Prawicki, który wyprzedził czołowych pilotów litwskich Gintautasa Mockaitisa (Mistrza Litwy) i Rimasa Kosciuskieviciusa. Również pozostali Polscy piloci spisywali sie bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty: Ewa Prawicka była 5, Zbigniew Jagodzik 8, Bazyli Dawidziuk 10, Jolanta Matejczuk 17 i Artur Dzieszkowski 18. Na starcie Mistrzostw stanęło 28 zawodników w tym 4 panie. Z zaplanowanych 6 lotów odbyło się pięć podczas których rozegrano 17 konkurencji.
Bogdan Prawicki objął prowadzenie po drugim locie (po rozegraniu 7 konkurencji) i nie oddał go już do końca. W czołówce cały czas znajdowali się również inni nasi zawodnicy. Przed ostatnim lotem Ewa była trzecia, a Bazyli czwarty. Niestety gorszy ostatni lot spowodował że spadli oni w klasyfikacji odpowiednio na 5 i 10 miejsce.
Wspomnieć należy również o bardzo dobrej współpracy między polskimi pilotami co odrazu zaowocowało dobrymi wynikami osiąganymi podczas tychzawodów.
Wyniki końcowe:
1. Bogdan Prawicki Leszno 13334pkt
2. Gintautas Mockaitis Litwa 12888pkt ( Mistrz Litwy)
3. Rimas Kosciuskievicius Litwa 11850pkt
4. Todas Gegevicius Litwa 11791pkt
5. Ewa Prawicka Leszno 11084pkt
8. Zbigniew Jagodzik Leszno 10561pkt
10. Bazyli Dawidziuk Białystok 9772pkt
17. Jolanta Matejczuk Białystok 8642pkt
18. Artur Dzieszkowski Białystok 8260pktZaproszenie
12.06.2006
Federacja Lotnicza Okręgu Kaliningradzkiego zaprasza do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Balonów na Ogrzane Powietrze Pokojowe Niebo Wschodniej Europy, który odbędzie się w dniach 27.06.-03.07.2006 r.Rimas Kosciuskievicius zwycięzcą w Białymstoku.
06.06.2006
W pierwszy weekend czerwca odbyły się kolejne zawody balonowe o Puchar Firmy Tent Grupa. Do Białegostoku zjechało 21 zawodników zarówno z kraju jak i Litwy. Pogoda pozwoliła na wykonanie 4 lotów, podczas których rozegrano 12 konkurencji. Zwycięzcą został Litwin Rimas Kosciuskievicius wyprzedzając swojego rodaka Gintautasa Mockaitisa i Witka Filusa z
Sosnowca.
Po trzech tegorocznych zawodach zaliczanych do Balonowego Pucharu Polski na czele rankingu znajduje się Bartosz Nowakowski z Włocławka wyprzedzajac Witka Filusa z Sosnowca i Bogdana Prawickiego z Leszna.
Zobacz wyniki zawodów.Zawody w Krakowie.
22.05.2006

W imieniu organizatora zapraszamy na zawody balonowe zaliczane do Balonowego Pucharu Polski, które odbędą się w Krakowie w dniach 13-16 lipca br.
Więcej szczegółów: Zaproszenie , Karta zgłoszenia
Zaproszenie na Balonowe Mistrzostwa Czech i Słowacji.
10.05.2006

Otrzymaliśmy zaproszenie na Balonowe Mistrzostwa Czech i Słowacji, które odbędą sie we wrześniu w miejscowości Trencin. Dla zainteresowanych udziałem w tej imprezie zaproszenie oraz formularz zgloszenia w załączonych plikach:
Zaproszenie, formularz zgłoszenia.Witek Filus z Balonowym Pucharem Polski 2005
05.05.2006

Podczas uroczystości zakończenia VII Górskich Zawodów Balonowych odbyła się dekoracja zwycięzcy Balonowego Pucharu Polski 2005r. Zwycięzcą Pucharu został już po raz piąty Witold Filus, który w zeszłym sezonie osiągnął średnią roczną 720,40pkt. wyprzedzając tym samym Darka Zarzyckiego (718,28pkt) i Bogdana Prawickiego (711,80pkt).
Witek Filus zwyciężał w końcowej klasyfikacji BPP w latach 1999-2001, kiedy to otrzymał puchar przechodni na własność oraz w roku 2003.
Zobacz zdjęcia: foto 1 , foto 2XXII Balonowe Mistrzostwa Polski

23.04.2006

Tegorczne Mistrzostwa Polski Balonów na Ogrzane Powietrze rozegrane zostana we Wloclawku w dniach 16-20 sierpnia br. Wraz z Mistrzostami rozegrany zostanie 18 Puchar Swiata Kobiet oraz Zawody o Puchar Prezydenta Wloclawka i Prezesa Firmy Anwil. Wszelkich informacji na temat zawodów jak i formularz zgloszen mozna znalezc w zalaczonym pliku:

Zaproszenie i zgłoszenie
Information & Entry Form
Sezon 2006 rozpoczęty!!!
14.04.2006

W dniach 6-9 kwietnia grupa 23 pilotów spotkała się na V Wielkanocnych Zawodach Balonowych o Puchar Prezydenta Miasta Grudziadza, otwierając tym samym nowy sezon. Na starcie obok pilotów krajowych stanęła silna, siedmioosobowa grupa pilotów Litewskich.
Z zaplanowanych pięciu lotów udało się wykonać cztery w trakcie których Dyrektor Sportowy - Radosław Jakób wyłożyl 12 konkurencji. Najlepszym zawodnikiem imprezy okazał się Litwin Valerij Machnorylov, drugie miejsce zajął Bartosz Nowakowski z Włocławka, a trzecie Zbigniew Jagodzik z Leszna.
Zawody w Grudziądzu zaliczane były również do klasyfikacji Pucharu Polski.
Wyniki zawodów.Zapraszamy do Białegostoku
07.04.2006

TENT GRUPA zaprasza wszystkich chetnych pilotów i pilotki do udzialu w VII Zawodach Balonowych o Puchar Firmy Tent Grupa zaliczanych do Balonowego Pucharu Polski. Zawody rozegrane zostana w Bialymstoku w dniach 1-4 czerwca br.
Szczególy: Zaproszenie na zawody, formularz zgloszeniowy.
Zaktulizowane Kalendarze Imprez na rok 2006
07.04.2006

Zapraszamy do zapoznania sie z aktualnymi kalendarzami zawodów balonowych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Na dzien dzisiejszy organizatorzy zglosili 12 imprez w kraju w tym 8 zaliczanych do Balonowego Pucharu Polski. Natomiast z otrzymanych zaproszeń, które dotarły do Komisji Balonowej z zagranicy posiadamy bliższe informacje o 14 imprezach.
Kalendarze te w trakcie przybywania kolejnych informacji bedą na bieżąco aktualizowane.
Posiedzenie Międzynarodowej Komisji Balonowej
30.03.2006

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA MIĘDZYNARODOWEJ KOMISJI BALONOWEJ /MKB/

które miało miejsce w miejscowości Dmitrov koło Moskwy w dniach 08-11.03.06.

czytaj więcej...Zapraszamy do Grudziądza
09.02.2006

Aeroklub Grudziądzki zaprasza wszystkich chętnych pilotów na V Międzynarodowe, Wielkanocne Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza, które rozegrane zostaną w dniach 6-9 kwietna 2006r.
Szczegóły: zaproszenie na zawody, zgłoszenie uczestnictwa.
wiadomości z roku 2005 | wiadomości z roku 2007

Wykonanie i hosting: Halpress